גיוס באמצעות Headhunter

תהליך הגיוס וההצטרפות עומדים כהיבט מרכזי בכל חברה או ארגון, בין אם הוא עובד במגזר ההיי-טק או הלואו-טק.

בתהליך זה מושקעים משאבים משמעותיים, הן מבחינת הכספים והן מבחינת הזמן. למרות המאמצים הטובים ביותר של צוות משאבי האנוש הפנימי או סוכנות חיצונית, האתגר של מציאת המועמד המתאים נמשך ומקשה על הארגון.

האתגר העיקש הזה הוליד תחום מיוחד המכונה ציד ראשים. Headhunter, שהם מומחים בגיוס עובדים, אשר ממלאים תפקיד מכריע בהקלת תהליך הגיוס לתפקידים שהם לרוב דיסקרטיים, מאתגרים, דחופים או מצריכים כישורים ייחודיים. תחומי האחריות של ה-Head Hunter כרוכים בביצוע חקירה יסודית להבנת הארגון ועסקיו, היכרות עם מנהלי גיוס, אפיון מדוקדק של התפקיד המבוקש והערכה מדויקת של הציפיות הן של המועמדים והן מהסביבה הארגונית שאליהם הם נכנסים.

הצלחה בציד ראשים דורשת שילוב של חוש עסקי מהשורה הראשונה, מומחיות מקצועית והבנה עמוקה של הדינמיקה האנושית. Headhunter טוב, ניחן בתכונות אלו הנובעות מניסיון רב בתחום הגיוס או תחומים עסקיים אחרים. יתרה מזאת, הניסיון הרב של ה-Head Hunter מספק יתרון מובהק במונחים של רשת מבוססת של קשרים והיכרות שטופחה לאורך השנים. רשת זו מוכיחה את עצמה כבעלת ערך רב בזיהוי ומעקב אחר מועמדים מתאימים לתפקידים ספציפיים, ומבטיחה כי רק מספר מועמדים נבחרים ייחשבו, ובסופו של דבר מאפשרת לארגון לבחור את המועמד המתאים ביותר לתפקיד.

נתיב אישי, מספקת שירות זה לחברות בצורה דיסקרטית ומקצועית. אנו נפנה למעומדים שלא מחפשים משרה בצורה אקטיבית, כלומר: לא פנו לאף חברה, לא שלחו קו"ח דרך מודעות דרושים. חיפוש זה נותן יתרון לחברה המגייסת. היא תקבל מעט מאד מעומדים שהיו ממוקדים ועם רמת התאמה גבוהה לתפקיד ולשכר. כלומר: יחסכו כסף בראיונות מיותרים ויקבלו אנשים שמעוניינים בתפקיד שלהם ובארגון שלהם. מה שנותר לארגון זה רק לבדוק האם יש כימיה עם המועמד וולנהל איתו מו"מ סופי על תנאי החוזה, במטרה שיעזוב את הארגון בו נמצא ולסגור בעזרת מו"מ את מההסכם איתו.

עשוי לעניין אותך

הגשת מועמדות כללית